İletişime Geçin
Yıldız sanayi sitesi 1. Blok no 441 Yenimahalle/Ankara

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Yeni nesil otomobillerin olmazsa olmazı  bilgisayarlı arıza tespiti arızaları  ve arıza tespiti hakkında tüm bilinmeyenleri genel olarak ele alır, herkesin otomobillerinde zaman ekran değişkeninin yanması üzerine çeşitli tedirginlikler. Peki bu ışık neyi ifade eder? Arıza eşlik yandığında elektronik veya mekanik bir sorun oluşmuş demektir. Peki başımıza böyle bir şey geldiğinde ne yapmalıyız? Bu durumda hemen servis aranarak nedeni araştırılmalı ve çözüm yolu bulunmalıdır. Bu kayıt servis yetkilisi, araca  bilgisayarlı arıza tespiti cihazı ile bağlanarak arızayı araştırmaktadır. Arıza tespit cihazları, yani diagnostik cihazlarında yapılması gereken 2 husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki cihazların güncel olması ve orijinal yazılımlı olması.

Araç Beyni (ECU-ECM) Nedir?

Elektronik kontrol ünitesi yani elektronik kontrol modülü diyede tabir ettiğimiz araç beyni, motor yönetiminde sorumlu olmak için motor çalışma şartlarını sürekli olarak denetliyor. Ayrıca değişkenleri ayarlayarak parametreeler. ABC sistemi de ECU'ya benzer görev yapmaktadır. Yani tekerlek devir sensör araçları, aracınızın ölçmekle kalmayıp sürücünün freni kullandığı bir itibari ile ECU, kaliperlere ve fen merkezlerine hidrolik gönderme eminti ile tekerleklerin kilitlenmeden yavaşlamasını sağlar.

Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Diagnostik cihaz yani  bilgisayarlı arıza tespiti  , araçta bulunan arızaların okunması, araçta bulunan komponetlerin içinde bulunan komponetlerin ve araçta bulunanların tanıtılması cihazlardır. Asya, Avrupa ve tüm araçlarda arıza okuma ve silmenin yanı sıra araçtaki görüntüleyebilme ya da kodlama adaptasyon ayarlama işlem yapabilmektedir. Modern araçlarda bulunan elektronik kontrol '' UNIT-ECU '' yani elektronik beyin olarak ta ifade ettiğimiz üniteler ile haberleşmek sureti ile araçların tüm parçaları ve aksamları hakkında bilgi alınmaktadır. Ünitelere kaza kaza ve hasarları okuyarak hata kodlarını silmektedir. Arıza tespit cihazlarımız yanı zamanda, kodlama yapabilmekte ve daha birçok işlev yerine getirebilmektedir.

Arıza Tespit Cihazında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diagnostik cihazlarda belirli başlı kriterler bulunmaktadır.

1-Arıza tespit cihazı yani diagnostik gerçek olması

2- Cihazın güncel olması

3-Kullanıcının diagnostik cihaza hakim olması gerekmektedir.

Diagnostik Cihaz Nereye Takılmalıdır?

OBD  bilgisayarlı arıza tespiti  cihazı OBD bağlantılı soketasına takılmaktadır. OBD soketleri 16 pin ve asimetrik şekli itibari ile tek pozisyon olarak yerleştirilebilmektedir. Araçlardaki soket yuvası, en iyi ile rahatça uzan mümkün olan bir olan bir kullanım ve şoförün bulunduğu yerde yerleştirilmelidir.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Hangi Hasarları Tespit Edebilmektedir?

Hazeryolyardim çalışanları olarak sistem içerisinde kullandığımız üst düzey programlar eşliğinde aracınızda meydana gelmiş tüm elektronik arızalar tespit edilmektedir. Peki bu elektronik arızalar nelerdir? Genel olarak egzoz sistemi arızaları, yakıt sistem arızaları ve elektronik hasarları kapsamaktadır. Onun dışında cihaz ile aracın beyin ünitesine bağlanılarak aracın tüm elektronik ve elektrik verileri tek ekranda kontrol edilebilmektedir. Motor aksam hareketinin vermiş olduğu uyarın kontrol işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hava yastığı dediğimiz airbag ile hatalı sürüş ve şişirici devre hatası tespit edilebilmektedir. ABS hidrolik pompa motorunun devre hatası , hidrolik valf hatası, çıkış valf sargısı, güç rölesi sargısı ve hatası , bağlantı soketi hastası ve yakıt sistemleri gibi birçok arıza ve hasarı tespit edebilmektedir. Hazeryolyardim ile bilgisayarlı arıza tespiti sayesinde aracınızdaki tüm hasar ve servis ışıklarını söndürebilirsiniz. Arıza ışıkları dikkate alınmadığı vakit araç kullanmaya devam edilir ise çok ciddi sonuçları doğuran oto hasarları meydana gelebilmektedir. Bu da onarım sürelerini uzatabileceği için cebinizi zora sokmaktadır. O yüzden arıza veya servis ışığı sorunları ile karşılaşıldığı takdirde aracınıza derhal bilgisayar arıza tespiti cihazı taktırarak sorunlar belirlenmeli ve araç onarımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bilgisayar ile Aracınıza Nasıl Bağlantı Yapılmaktadır?

Cihazın aracınız ile bağlantı kurabilmesi için öncelikle servis çalışanlarımız tarafından uzatma kabloları bilgisayara takılmaktadır. Sonrasında kabloların uçları aracında yer alan elektronik biçimdeki soket kısımlara yerleştirilmektedir. Oluşan bağlantı sonucu, bilgisayarlı arıza tespiti cihazları ile bilgisayardaki program çalıştırılarak program tarama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu tarama sayesinde araçta bulunan tüm elektronik arızalanmalar tespit edilmekte ve ekranda yer alan arızalar hakkında bilgi vermektedir. Belirlenen arızalar sonucu bilgisayar bağlantısı çıkarılarak uzman ekibimiz tarafından onarılmaktadır. Araçlardaki yeni sistemlerin artması sebebi ile profesyonel bilgisayarlı arıza tespiti cihazı ile araç sistemine zarar vermeden güvenli bir şekilde ekspertiz hizmetleri vermekteyiz. Alanında uzman olan kalifiye ekibimiz, üst düzey teknoloji ekibimiz ile %100 memnuniyet sağlamak için hizmetinizdeyiz.

Bilgisayarlı arıza tespiti modern otomobillerde bulunan elektronik beyin denilen (ECU) üniteleri ile haberleşerek otomobillerin her türlü aksam ve parçaları hakkında bilgi alan ve bu ünitelerin kaydedilen arızaları okuyan, hata kodlarını silen, kodlama yapabilen ve yeni takılan parçaları yapan ve daha bir çok parçayı getiren cihaz . Arıza ışıkları otomobilinizde bir sorun olduğunun göstergesidir ve sıralanmalıdır. Arıza arızası arızaları otomobilde mekanik hasarlara yol açabilecek arızalara verilecek. Aracınızdaki tüm arızaları tespit edebilen Bilgisayarlı Arıza Tespiti cihazlarımız mevcuttur. Aracınızın bulunduğu yer bağlantı parçası arıza tespitini yapıyoruz.

Egea çıkma yedek parça,linea çıkma yedek parça,fiat çıkma yedek parca,ankara fiat çıkma yedek parça,egea çıkma şanzıman 

Fiat Orjinal Çıkma Yedek Parca İçin